Recent Comments

  Archives

  Categories

  Stalo žaidimo rusiškas Loto taisyklės

  Žaidime naudojamos visos 90 statinaičių, iš abiejų pusių pažymėtos skaičiais. Jos, gerai išmaišomos ir prieš pradedant žaisti, turi likti nepermatomame maišelyje. Kiekvienoje žaidimo kortelėje yra po 3 eilutes,  kurių kiekviena susideda iš 9 langelių; penki iš jų yra su skaičiais, kiti – tušti.

  Galimi du žaidimo variantai:

  rusiškas loto

  rusiškas loto

  Pirmasis – trumpas, kurio esmė yra ta, jog laimi žaidėjas, pirmasis uždengęs žetonėliais visus bet kurios vienos eilutės skaičius.

  Antrasis variantas – laimi tas, kuris uždengia žetonais visus kortelės skaičius.

  Žaidimo pradžioje išsenkamas vedantysis, kuris veda žaidimą, ir gali tuo pačiu metu ir pats jame žaisti. Vedančiajam atiduodamas statinaičių maišelis. Visi žaidėjai išsitraukia arba po vieną arba kelias korteles (susitarimo reikalas). Kortelių kiekis pas kiekvieną žaidėją turi būti toks pats (t.y., visi sutaria, su keliomis kortelėmis žais). Žetonėliai padalinami visiems po lygiai. Visi žaidėjai korteles ir žetonus pasideda prieš save atverstus.

  Vedantysis nežiūrėdamas traukia iš maišelio vieną statinaitę ir garsiai pasako jos skaičių. Ši statinaitė dedama į šalį, ir daugiau šiame žaidime nebedalyvauja. Visi žaidėjai tikrina, ar yra toks skaičius jų kortelėse ir jei jis yra, uždengia žetonėliu. Statinaites vedantysis traukia tol, kol vienas iš žaidėjų uždengia visus skaičius (pagal I arba II žaidimo variantą). Skelbiamas nugalėtojas ir žaidimas pasibaigia.